Rybáři

Dalečínská dírka

2020

Závody se nekonaly.

2019

VI. ročník Dalečínské dírky 2019

I přes právě probíhající oblevu se rybářské závody uskutečnily v hojném počtu. Zúčastnilo se 52 rybářů, kteří chodili po mokrém ledě, který byl naštěstí natolik silný, že nehrozila žádná nechtěná otužovací koupel.  Celkem bylo uloveno 353 ks ryb – rybáři si z toho domů odnesli 138 ryb. Dalečínští se tentokrát na bedně neumístili, nejlepší z místních byl Ladislav Klusák na 11. místě s 9 ks ulovených ryb. Na prvních třech místech se umístili:
1. Merunka Martin, Hamry nad Sázavou, 19 ks ulovených ryb
2. Velfl Vladimír, Svitavy, 15 ks ulovených ryb
3.  Jirásek Petr, Chotěboř, 14 ks ulovených ryb 

(Jiří Havlík, JV)

2018

Závody se nekonaly.

2017

O rybářích se říká, že jsou tichý blázni. Že toto pojmenování má své opodstatnění, si určitě myslel každý, kdo se přišel podívat v sobotu 14.1. do Dalečína na rybník. Probíhal tam 5. ročník zimního lovu ryb, takzvané chytání na dírkách. Člověk věci neznalý viděl, jak skupinky chlapů sedí u vyvrtaných dírek do ledu a v hustém chumelení čekají na ,,záběr". Ve skutečnosti je to o dost složitější. Aby ti chlapy mohli k dírkám v klidu zasednout, museli rybáři z Dalečína coby pořadatelé zarybnit rybník, vyvrtat dírky do ledu, ohlídat rozlosování míst, zajistit rozhodčí, určit systém hodnocení, vybrat startovné, provozovat občerstvení, spočítat body a mnoho dalších věcí. Všechno se jim ale podařilo zvládnout na výbornou a tak mohli odcházet od zamrzlého rybníka s pocitem, že všechna ta práce nebyla marná a 5.ročník se vydařil. A ještě pár čísel: vysadilo se 300kg ryb, závodilo 69 rybářů ve 4 kolech a 8 kruzích, v prvním kole se chytilo 243 pstruhů, ve druhém 62, ve třetím 30, ve čtvrtém 17, celkem tedy 352 kusů, rybáři si odvezli domů 129 pstruhů, prvních 25 závodníků dostalo hodnotnou cenu. 
Pořadí:
1. Jaroslav Hanych ml. Dalečín,
2. Petr Ficek, Svitavy,
3. Jan Šimon Veselí,
4. Jakub Klapal Skuteč a
5. Zdeněk Vacík Havlíčkův Brod.  

2016

V sobotu, 23.1. od 7.00 hod se konaly závody Dalečínská dírka (čtvrtý ročník).
Umístění:
1. Lambert Doležal (14 ryb),
2. Jakub Klapal (11 ryb)
3. David Zich (9 ryb).
Nejlepší umístění z Dalečína získal Jaroslav Hanych se 6 rybami. Celkem se zúčastnilo 65 rybářů, kteří vylovili 215 ryb. domů si rybáři odnesli 100 ryb.

2015

Po delším čekaní na dostatečně silný led se mohl konečně v neděli 8.2. 2015 na ,,Gamáku ,, konat už 3. ročník závodu chytaní ryb na dírkách. Začínalo se ráno v půl deváté za počasí, kterému se nedá říci jinak, než svinské. Silný vítr, husté chumelení, mraz. I přes takovou nepřízeň počasí zasedlo k vyvrtaným dírkám do ledu 44 rybářů. Malou odměnou jim mohla být skutečnost, že pstruzi celkem slušně brali, a tak nikdo neodešel bez chycené ryby. Celkem se jich nad hladinu podívalo 303 kusů. Protože je na závodech povinnost lovit na háček bez protihrotu, mohlo se jich 213 bez újmy na zdraví zase vrátit pod led. Za mírného zlepšení počasí klakson auta ve 12,30 hod oznámil konec závodu. Po sečtení všech ulovených ryb vyšel jako vítěz Vladimír Brokl ze Skutče. Druhou příčku obsadil Lambert Doležal ze Žďáru nad Sázavou, třetí byl Luboš Tlustý ze Svratky. Nejlepší z domácích rybářů byl Jaroslav Hanych na sedmém místě. Dvacet tři nejúspěšnějších lovců si odneslo nejen ulovenou rybu, ale i pěkné hodnotné ceny. Pořadatelé děkují všem, kdo přispěli věcnou cenou nebo svoji prací. Petrův zdar
Nejlepší umístění:
1. Vladimír Brokl ze Skutče.
2. Lambert Doležal ze Žďáru n. S.
3. Luboš Tlustý ze Svratky.
Z místních lovců se nejlépe umístil Jaroslav Hanych (7. místo).

2014

V sobotu 8. 2. 2014 se uskutečnil 2. ročník rybářských závodů „Dalečínská dírka“. Pevnost ledu byla nejistá, ale nakonec se závody uskutečnily. Chytalo se ve třech hodinových kolech a vylovilo se 141 pstruhů a sivenů. Soutěžilo 56 rybářů, nejvíce ryb vylovili:
1. Libor Pavlů z Dalečína (13 ryb), následovali:
2. Ivo Hanzlíček (Brno – 9 ryb) a
3. Roman Trojan ml. (Nová Ves – 9 ryb).

2013

. V tomto roce se poprvé začalo rybařit „na dírky“. Ulovit se daly pstruzi duhoví a siveni. Za 250 Kč si rybář mohl chytit 3 ryby, za 120 Kč jednu. Rybařit „na dírky“ se mohlo od 20. 1. Předchozí den, 19. 1. se konaly rybářské závody. Vítězem se stal p. Vanďourek.