Hasiči

Soutěž O Putovní pohár SDH Dalečín

2019

IV. ročník soutěže O Putovní pohár SDH Dalečín

V sobotu 7. 9. připravili hasiči z Dalečína IV. ročník netradičních závodů pro příznivce hasičského sportu. V areálu „Na Bahnech“ se sešlo 11 hasičských týmů: 1 tým dětí, 3 týmy žen a 7 týmů mužů. Pro závodníky byla připravená trať pro požární útok, která byla zpestřena pravotočivou zatáčkou. Každý tým měl dva pokusy pro provedení požárního útoku. Po ukončení této disciplíny následovala již tradiční štafeta 7x30m, při níž museli soutěžící splnit 7 záludných úseků, které byly doplněny o několik „dětských“ překážek. Zajímavý pohled byl na úsek, ve kterém se přenášel hasičák. Tento úsek byl doplněn pitím lahvového piva a pěti otočeními kolem „kuželu“. V kategorii dětí soutěžilo pouze domácí družstvo z Dalečína, kterému patří velká pochvala za provedení soutěže. V kategorii žen se na prvním místě umístilo družstvo z Hlinného (2. místo Bobrová, 3. Mostiště). V kategorii mužů zvítězili hasiči z Bobrové B, 2. místo Bobrová A, 3. místo Dalečín B. Díky nejrychlejšímu času útoku si odvezli Putovní pohár SDH muži z SDH Zubří a ženy z Bobrové. Doufáme, že i přes nepřízeň počasí se závody líbily a že se za rok opět sejdeme na V. ročníku. Velké díky patří všem sponzorům a lidem, kteří se na organizaci podíleli.

Eda Makovský

Soutěž O Putovní pohár SDH Dalečín- pozvánka na soutěž 2019

2018

3. ročník soutěže

7. 7. 2018 se konal 3. ročník soutěže O Putovní pohár SDH Dalečín- soutěžilo se ve stejných disciplínách jako v předchozích letech. Zúčastnilo se 7 týmů, 5 týmů mužů a 2 týmy žen. Z ženských týmů se na první místě umístily: Mostiště, 2. Bohuňov. Za muže zvítězil Dalečín.

2017

2. ročník soutěže

V sobotu 2.9. připravili hasiči z Dalečína II. ročník netradičních závodů pro příznivce hasičského sportu. V areálu „Na Bahnech“ se sešlo 9 hasičských týmů: 3 týmy žen a 6 týmů mužů. Pro závodníky byla připravená trať pro požární útok, která byla zpestřena pravotočivou zatáčkou. Každý tým měl dva pokusy pro provedení požárního útoku. Po ukončení této disciplíny následovala již tradiční štafeta 7×30m, při níž museli soutěžící splnit 7 záludných úseků, které byly doplněny o několik „dětských“ překážek. Zajímavý pohled byl na úsek, v kterém se přenášel hasičák. Tento úsek byl doplněn pitím lahvového piva a pěti otočeními kolem „kuželu“. V kategorii žen se na prvním místě umístilo družstvo z Bobrové, které si díky nejrychlejšímu času na útoku odvezlo i putovní pohár (2. místo Hlinné 3. místo Bohuňov). V kategorii mužů zvítězili místní hasiči, kteří díky nejrychlejšímu času na štafetě stáhli ztrátu z útoku a posunuli se tak ze třetího místa na krásné první. Na druhém místě, s minimální ztrátou 0,93s, se umístili hasiči z Bobrové, ale díky nejrychlejšímu času útoku obhájili a odvezli si Putovní pohár.(3. místo Hlinné, 4. místo Veselí, 5. místo Slavkovice, 6. místo Jimramov) Doufáme, že i přes malou nepřízeň počasí se závody líbily a že se za rok opět sejdeme na III. ročníku. Velké díky patří všem sponzorům a lidem, kteří se na organizaci podíleli. (em)

2016

I. ročník soutěže o Putovní pohár SDH Dalečín

V neděli 11. 9. připravili hasiči z Dalečína netradiční závody pro příznivce hasičského sportu. V areálu „Na Bahnech“ se sešlo 10 hasičských týmů: 1 tým dětí, 2 týmy žen a 7 týmů mužů. Pro závodníky byla připravená trať pro požární útok, která byla zpestřena pravotočivou zatáčkou. Po ukončení této disciplíny následovala štafeta 7×30 m, při níž museli soutěžící splnit 7 záludných úseků: vypít točené pivo, obléct si zásahový oblek, převézt člena na korbě, přenést pivní sud, smotat hadici, přenést hasicí přístroj a nakonec vypít „semafor“ (zelená, zlaťák, griotka). V kategorii dětí vyhrálo družstvo Veselí, v kategorii žen se na prvním místě umístilo družstvo z Bobrové, na druhém místě družstvo Hlinné. V kategorii mužů zvítězili hasiči z Bobrové, kteří díky nejrychlejšímu času útoku vyhráli i Putovní pohár, druhé místo obsadilo družstvo z Veselí a třetí místo si vybojovali domácí z Dalečína. Celou tuto akci doprovázelo slunečné počasí a skvělá nálada všech zúčastněných. Velké díky patří všem sponzorům a lidem, kteří se na organizaci podíleli. (em)
Umístění-muži: 1. Bobrová, 2. Veselí, 3. Dalečín, 4. Slavkovice, 5. Věstín, 6. Mostiště, 7. Bohuňov.