Kulturní a společenské akce

Tolenstein fest

2014

Tolenstein fest 21. 6. 2014

Festival se konal 21. 6. a účastnilo se 6 kapel. Jako hlavní trhák opět vystoupila známá skupina XIII. STOLETÍ. Dále Ozzy Osbourne revival, Misty Ways, Bratrstvo luny, Carpatia Castle  a Douxis Morte. Jako půlnoční překvapení vystoupili Novus Origo se svou ohnivou show. Akce se účastnil obvyklý počet návštěvníků. Ačkoliv má festival dlouhodobě své příznivce, kvůli časové vytíženosti pořadatelů se příští ročník vynechá. Festival tak snad bude opět probíhat v roce 2016.

Tolenstein fest 2014 - ohňová show Tolenstein fest 2014

Tolenstein fest 2014 - pozvánka na událost

2013

Tolenstein fest 15. 6. 2013

Již III. ročník gothic rock-metalového festivalu se uskutečnil za ideálního počasí v areálu zříceniny hradu Tolenstein v obci Dalečín. Festival v letošním roce nemohl stavět základní kámen na kapele XIII.Století, proto se pořadatelé snažili rozšířit žánrovost festivalu a pozvali hned 9 kapel. Hned 3 kapely přijeli ze zahraničí, dánská kapela Illnath, němečtí Golden Apes a z polska přijel opět po roce Digital Angel. Všechny kapely odehráli velmi kvalitní vystoupení, jediným negativem festivalu byla nízká návštěvnost, pravděpodobně z důvodu konání jiných žánrově podobných festivalů a možná i díky neúčasti XIII. Století.
Ohlasy letošního ročníku jsou ale opět velmi dobré a proto se pořadatelé z místního SK DRAK Dalečín budou snažit uspořádat i další ročník a v tradici Tolenstein Festu pokračovat. Na již IV. oficiálním ročníku by se měla objevit kapela XIII. Století. Obrovký dík patří všem partnerům festivalu, bez jejichž podpory by se nemohl uskutečnit letošní ani příští ročník TF.
Generální partneři festivalu : MEGA-TEC, WERA WERK
Ostatní partneři festivalu : NOSCO, E-mont, pivovar Černá Hora, www.hasicskepotreby.cz , Kovo-ropák, O.S.A., Ditta-bar Dalečín, pekárna Jílek Unčín, Coca-Cola, Kadeřnictví na Zámku Dalečín.
Mediální partner : Radio HEY

Tolenstein fest - pozvánka na událost na rok 2013