Aktuality

Rozsvěcování stromečku v obci

POZOR

Rozsvícení stromečku - ZRUŠENO - OÚ a ZŠ a MŠ Dalečín oznamují, že se vzhledem k současné situaci rozhodlo o zrušení celé páteční akce. Kalendář (stolní, 14 denní, cena 150 Kč), pohlednice i další upomínkové předměty obce budou od příštího týdne k prodeji přímo na OÚ. Děkujeme za pochopení.

Rozsvěcování stromečku v obci - plakátek

Domovní ČOV pro občany - sezení s občany

Domovní čistírny plakátek

Česká pošta - 9.11.2021

Česká pošta v Dalečíně informuje, že zítra, tj. dne 9.11.2021 dojde ke změně otevírací doby na dobu pouze 8.30–10.00.

Výpadek elektrické energie - 19.11.2021

Společnost EG.D (E.ON) informuje občany, že opět nepůjde elektřina, a to dne 19.11.2021 od 7.30 do 15.30 hod. Seznam čísel popisných, kterých se to týká, je v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
210551822-seznam-om.pdf 12.6 Kb
eon-oznameni.pdf 101.8 Kb

Výpadek elektrické energie - další 3 dny v listopadu

EG.D právě zaslalo zprávu, že dojde k vypnutí elektrické energie další 3 dny během listopadu, a to – 22., 29. a 30.11.2021 v čase vždy 7.30 – 15,30 hod. Seznam domů je v příloze, ale myslím, že je vždy za Dalečín stejný, jako doposud. Ohledně funkčnosti pošty, OÚ i COOPu budeme informovat, jakmile budeme mít informace o otevření či zavření těchto míst.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
210559722-seznam-om.22.29.30.11.pdf 14.7 Kb
eon-oznameni22.11..pdf 97.7 Kb
eon-oznameni29.11.pdf 100.5 Kb
eon-oznameni30.11..pdf 98.1 Kb

Kominíci v Dalečíně

Kominíci v Dalečíně - letáček

Změna jízdních řádů (otevření úseku Dalečín - Unčín) a zavření pošty 4. a 5.11.2021

Upozorňujeme občany, že z důvodu plánovaného výpadku elektrické energie bude ve dnech 4. a 5. 11. pošta v Dalečíně uzavřená.

 

Dále informujeme občany, že se ode dneška (1.11.2021.) do března 2022 otevřel úsek Dalečín – Unčín. Proto dnešním dnem dochází ke změně/ obnově standardních jízdních řádů. Prosím pozor, od Jednoty tedy budou jezdit už pouze původní spoje. Pro přesné časy odjezdů autobusů z daných zastávek se prosím koukněte na online jízdní řády či na vývěsní tabule na zastávkách.

Výstava obrazů

Výstava obrazů - plakátek

Uspávání broučků

POZOR ZMĚNA:

Akce začne již v 16:30 hodin a vzadu na Bahnech, bude se tedy celou dobu pouze venku a taneční program bude cca na hodinu, poté bude průvod. :-) 

Uspávání broučků - plakátek s informacemi

Dětský den v Dalečíně

Dětský den v Dalečíně - plakát

Sportovní kemp pro děti

Pokud se chcete zaregistrovat, napište jméno a věk dítěte, kontakt na vás a také přidejte informaci, zdali používáte facebook či whatsupp - abychom pak v případě návštěvy kroužku mohli založit nějakou hromadnou skupinu pro informace týkající se kroužku.

Sportovní kemp pro děti - plakátek

Zásilkovna-box  „ZBOX“ v Dalečíně

Nákupy přes internet nejen za doby pandemie výrazně vzrostly. A tak věříme, že mnoho občanů využije nově nainstalovanou službu v obci – Zásilkovna- box (funkční od 17. 5. 2021). ZBox je umístěn zespodu u sběrného dvorku u OÚ Dalečín.  Odsud si můžete vyzvednout objednané zboží. Stačí mít k tomu chytrý telefon a naistalovanou aplikaci. Zatím zde můžeme zásilky vyzvedávat, ale výrobce avizuje, že bude brzy možné touto cestou je i posílat. Veškeré informace k použití boxu naleznete na webových stránkách: https://zbox.zasilkovna.cz/, https://www.zasilkovna.cz/pobocky/z-box-dalecin-dalecin-30 .
 

Zásilkovna (Z-BOX) v Dalečíně - umístění u sběrného dvora

Participativní rozpočet výsledky

Participativní rozpočet výsledky - vítězné záměry

KTV má nový kanál - ČT 3

KTV má nový kanál - ČT 3 - informace

Participativní rozpočet

Krok 3 – hlasování a výběr vítězných projektů

-    Projekty a náměty k hlasování budou zveřejněné v Novinkách (březen), dále na facebooku obce i obecních stránkách. V neposlední řadě budou náměty i na nástěnce u dveří k OÚ
-    Každý občan s trvalým pobytem má 2 hlasy (každý námět může získat od jednoho občana pouze jeden hlas, občan tedy může hlasovat až pro 2 náměty)
-    Hlasovat se bude stejným způsobem, jako je výše zmíněno posílání námětů (hlasování nemůže být anonymní, abychom si ověřili, že se jedná o trvale žijícího občana v katastru obce Dalečín+ Veselí+ Hluboké).
-    Hlasování bude probíhat – do konce dubna 
-    Zvítězí 1 – 2 náměty s nejvíce hlasy. Zde bude rozhodující odhadovaná realizační cena. Vybere se 1 projekt za cca 100 000 Kč, anebo dva menší. Pro tento účel se pokusíme ke hlasování odhad ceny uvést.
-    A poté se vítězné projekt(y) budou v letošním roce realizovat
A pokud se tento nápad osvědčí, příští rok jej zopakujeme a samozřejmě i výše částky na tento účel se může postupně navýšit. 
 

Náměty ke hlasování jsou zde:

Participativní rozpočet - přehled námětů

Možnost zajištění pečovatelské služby - DOMOV Bystré

Možnost zajištění pečovatelské služby - DOMOV Bystré - letáček

Hlášení rozhlasu

Aktuální hlášení naleznete zde:

Hlášení rozhlasu - plakátek - instrukce k přihlášení

→ otevřete http://dalecin.hlasenirozhlasu.cz/ a vpravo nahoře dejte odebírat hlášení ☑️
→ nebo nainstalujte si do svého chytrého telefonu aplikaci hlasenirozhlasu (a budete moci dávat i podněty obci – například – posekejte trávník či vyměňte žárovku v lampě) ☑️

Dotazy směřujte na Jitka Vondrová – JitkaSedlerova@seznam.cz ❓❓❓

Vše je pro občany ZDARMA, náklady hradí obec