Aktuality

Jízdní řády po dobu uzavírky Dalečín - Unčín

Jízdní řády po dobu uzavírky Dalečín - Unčín informace

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
840303.pdf 85.6 Kb
840305-a3.pdf 170.6 Kb

Odstávka el. energie Hluboké a Veselí

Z důvodu plánovaných prací oznámilo EG.D úplnou odstávku elektrické energie v místních částech Veselí a Hluboké – a to 3. 4. 2023 od 7:30 do 15:00 hod.

Okamžité uzavření silnice Dalečín - Unčín

Upozorňujeme občany, že bohužel dnes (tj. 24. 2.) v odpoledních hodinách došlo k okamžitému uzavření úseku silnice Dalečín – Unčín. Uzavření mimo plánované termíny došlo z důvodu nebezpečí uvolnění svahu přímo na silnici – a tedy z důvodu výrazného rizika pro bezpečnost. Více informací, včetně zprávy geodeta, je v příloze. Uzavírka se týká i autobusů. Řešení objízdných tras pro autobusy a obsluha zastávek budou stejné jako v loňském roce (viz níže), tedy: Zastávka „Dalečín“ „Dalečín,,roz­c.k záv.0.3“ bude po dobu uzavírky dočasně přemístěna na zastávku „Dalečín,,náves“. Příjezdové časy by neměly být dříve než v rámci řádného jízdního řádu. Výlukový jízdní řád bude schválen nejdříve v průběhu příštího týdne. Uzavření potrvá dlouhodobě, předběžně do podzimu 2023.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
doplnujici-informace-k-uzavirce-dalecin-uncin.pdf 779.3 Kb

Bazén pro naše občany

Bazén plakátek

Březnové obecní události

Tímto Vás zveme na obecní události v březnu, které si již nyní můžete zaplánovat do svých diářů:
1) turnaj ve stolním tenise
2) Divadelní představení Vířina
3) Dětský karneval
Plakátky jsou v příloze.

Březnové obecní události turnaj ping pong   Březnové obecní události vířina divadlo    Březnové obecní události karneval

Výběr obecních poplatků

V březnu a v květnu nás čeká výběr obecních poplatků. Upozorňujeme občany, že tentokrát je výběr zkrácen vždy na jeden týden, tak to, prosím, nepropásněte.

Výběr obecních poplatků plakátek

Obec opět přispěje dětem na kroužky, Novinky v obci Whatsuppem

Obec opět přispěje dětem na kroužky

Milí rodičové, pokud bude Vaše dítko navštěvovat libovolný kroužek ve školním roce 2022/2023 a již máte od tohoto kroužku daňový doklad, obec opět přispívá. Musí se jednat o volnočasovou mimoškolní organizovanou aktivitu. Obec přispěje dle výše dokladu, maximálně však 700 Kč za tento školní rok na školní dítě s trvalým bydlištěm v Dalečíně (stejně tak i v Hlubokém a Veselí). Pokud máte o tento příspěvek zájem, zastavte se s dokladem na obecní úřad. A pozor, nemusí se jednat pouze o kroužky v prostorách DDM, místo konání kroužku není omezeno. Školkové děti zde zahrnuté nejsou, protože jsme se rozhodli, že budeme hradit autobusovou dopravu pro značně nákladné organizované plavání, až školka toto plavání zajistí. 

Novinky v obci Whatsuppem

V dnešní moderní době má spousta občanů chytré telefony a mnohdy i prarodiče využívají aplikaci Whatsupp, díky níž si posílají fotky a zprávy s blízkými. Proto nově nabízíme možnost informování o novinkách v obci mimo emailu i pomocí Whatsupp skupiny. Pokud je to pro vás zajímavé, tak se prosím ozvěte na: JitkaSedlerova@seznam.cz anebo na telefon 725 947 837 Jitce Vondrové.


 

První udělení čestného občanství obce Dalečín

Pana Milana Peňáze jistě většina z vás zná, přinejmenším jako navrhovatele Chudobínské borovice do ankety Strom roku. V letošním roce oslavili pan Peňáz i jeho žena krásné životní jubileum - 90. narozeniny. A proto se obec rozhodla při této příležitosti udělit panu Peňázovi historicky první čestné občanství. Jako zvláštní projev úcty a uznání za mimořádné zásluhy v oblasti propagace a šíření dobrého jména naší obce.  A také jako díky za neutuchající zájem o historii obce a život v ní. Konkrétně pak za iniciativu přihlášení Chudobínské borovice do soutěže Český strom roku a za tvorbu knihy Chudobín - historie zaniklé obce.
Zásluhy pana Peňáze ocenil i Kraj Vysočina, který předal mimo jiné i právě panu Peňázovi Skleněnou medaili v rámci předávání nejvyšších ocenění Kraje Vysočina dne 10. 11. 2022.

První udělení čestného občanství obce Dalečín - fotografie z předání

Uzavírka Dalečín - Unčín

Upozorňujeme občany, že od 1. 11. 2022 dojde opět k otevření úseku mezi Dalečínem a Unčínem. Otevření obnáší také změnu jízdních řádů - bude se jezdit v původní časy a opět od zastávky (nikoliv od obchodu). Dopravce by měl nové jízdní řády vyvěsit a aktuální by měly být i informace na www.idos.cz či u řidičů. Úsek bude otevřen až do 2. 4. 2023.

Myslivecký kroužek

Myslivecký kroužek plakátek

Nový autobusový spoj na Brno

Nový autobusový spoj na Brno - informační plakátek

Turnaje v nohejbale

Turnaje v nohejbale Golfa cup   Turnaje v nohejbale - Božkov cup

HoPáDal 2022

Pozor pozor, už se pomalu, ale jistě blíží náš tradiční závod, HoPáDal. Letos je mimo jiné připravena jedna novinka. I své dětičky můžete nově zaregistrovat i online (https://www.hopadal.cz/) a jejich startovné zůstává ZDARMA (zůstává nadále i možnost registrace až na místě). Těšíme se na hojnou účast. 

HoPáDal 2022 plakátek

Finanční podpora na opravu střechy kostela ve Veselí

Oprava kostela ve Veselí - sbírka - více informací

Program na podporu výstavby ČOV vyhlášen

V přílohách tohoto článku je ke stažení Program spolu s podmínkami poskytování dotace, formulář žádosti a také podoba smlouvy, která se následně podepíše. Oproti původnímu návrhu programu došlo zejména ke změně v charakteru podpory (z finančního daru na dotaci) a možnosti požádat o dotaci nejdříve na projekt a později na zbytek částky po realizaci.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
priloha-c.-1-zadost-o-dotaci-z-programu-projekt.pdf 374.6 Kb
priloha-c.-2-zadost-o-dotaci-z-programu.pdf 374.8 Kb
priloha-c.-3-vzor-smlouvy-cov.pdf 301 Kb
program-obce-dalecin-na-cov-.pdf 487.6 Kb

Uzavírka silnice Dalečín - Unčín - aktuální informace

Uzavírka silnice Dalečín - Unčín - aktuální informace - detailní informace

Kanál NOE opět v nabídce

Kanál NOE opět v nabídce - plakátek

Informace o starých kotlech

Informace o kotlech - plakátek

Uzavírka Dalečín - Unčín

Uzavírka Dalečín - Unčín - informace

Participativní rozpočet 2022

Každý trvale žijící (dospělý) občan má 2 hlasy, které může dát dvěma námětům (ne 2 hlasy jednomu námětu). Hlasování probíhá do konce dubna. Zvítězí 1 námět. Hlasujte – na FB, na email JitkaSedlerova@seznam.cz či na OÚ. Níže jsou finální náměty a dále ty, které nepostoupily do hlasování a proč.

Participativní rozpočet 2022 - vybrané návrhy do hlasování

Participativní rozpočet 2022 nepřijaté návrhy

 

Připomínáme platby popelnic, KTV a poplatku za psy

Připomínáme platby popelnic, KTV a poplatku za psy - detaily

Průzkum mezi občany - veřejné osvětlení

Nechceme jednat o vás bez vás, proto budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průzkum mezi občany - veřejné osvětlení - plakátek - anketa

Domovní ČOV - Hluboké a Veselí - schůzky s projektantem přímo na místě

Pan projektant, Ing. Dvořáček, si udělal čas na obchůzky v terénu a nabízí tyto termíny:

11. a 12. února (pátek a sobota v časech cca 8-16)
případně ještě
18. a 19. února (pátek a sobota v časech cca 8-16)

Musíme to nějak rozvrhnout, aby obhlídky navazovaly a nějak rozdělit Veselí a Hluboké, prosím napíšete mi na email JitkaSedlerova@seznam.cz (popřípadě Veseláni J. Stránskému) , které termíny - a zda odpoledne či dopoledne - můžete? Podle dostupnosti to nějak rozdělíme. Prosím také o sepsání ideálně více jak jedné možnosti.
Projektant vám řekne, zda u vašeho domu je vůbec čistírna proveditelná a odhadne hrubé cenové náklady či typ čistírny. Nebude to určitě o velkých podrobnostech a detailech.

Děkuji předem za Vaše reakce - prosím, zda se můžete nahlásit do neděle 6.2., podle toho vám dáme vědět harmonogram.

Kalendáře a další upomínkové předměty k prodeji na obecním úřadu

Letos jsme pro vás připravili obecní kalendář ve formátu stolní 14denní. Jsou zde krásné fotografie z různých akcí i obce a vyznačeny popelnice. Kalendář je již k prodeji na OÚ. Cena je 150 Kč. Dále můžete zakoupit pohlednice a další upomínkové předměty.

Kalendáře a další upomínkové předměty k prodeji na obecním úřadu - úvodní strana   Kalendáře a další upomínkové předměty k prodeji na obecním úřadu strana 2  Kalendáře a další upomínkové předměty k prodeji na obecním úřadu strana 3   Kalendáře a další upomínkové předměty k prodeji na obecním úřadu strana 4  Kalendáře a další upomínkové předměty k prodeji na obecním úřadu strana 5   Kalendáře a další upomínkové předměty k prodeji na obecním úřadu strana 6

Domovní ČOV pro občany - sezení s občany

Domovní čistírny plakátek

Sportovní kemp pro děti

Pokud se chcete zaregistrovat, napište jméno a věk dítěte, kontakt na vás a také přidejte informaci, zdali používáte facebook či whatsupp - abychom pak v případě návštěvy kroužku mohli založit nějakou hromadnou skupinu pro informace týkající se kroužku.

Sportovní kemp pro děti - plakátek

Hlášení rozhlasu

Aktuální hlášení naleznete zde:

Hlášení rozhlasu - plakátek - instrukce k přihlášení

→ otevřete http://dalecin.hlasenirozhlasu.cz/ a vpravo nahoře dejte odebírat hlášení ☑️
→ nebo nainstalujte si do svého chytrého telefonu aplikaci hlasenirozhlasu (a budete moci dávat i podněty obci – například – posekejte trávník či vyměňte žárovku v lampě) ☑️

Dotazy směřujte na Jitka Vondrová – JitkaSedlerova@seznam.cz ❓❓❓

Vše je pro občany ZDARMA, náklady hradí obec