HoPaDal

Propozice závodu MTB HoPáDal Dalečín, který se uskuteční 25.8.2018

POŘADATEL
Obec Dalečín
Dalečín 30, 592 41
tel: 603 487 566
email: cyklodalecin@seznam.cz

PREZENTACE, START A CÍL
Dalečín – Hřiště Areál Bahna

TRAŤ

A: 36km s převýšením 1210m
Poznámka: časový limit trasy A na prvním mezičase (20-tý kilometr) bude stanoven
průjezdem prvního závodníka trasy A + 30 minut. Závodníci po tomto časovém limitu
nebudou vpuštěni do druhé části závodu a budou vyřazeni.
Občerstvovací stanice bude umístěna na 20-tém km v areálu Na bahnech.
Povrch trasy A: část trasy shodná s trasou B viz níže + druhá část 90% terén (les, louka)

B: 20km s převýšením 700m
Povrch trasy B: 40% terén (les, louka), 60% zpevněná cesta

C – dětské: dle kategorie

KATEGORIE

Trasa A
muži: M 18–29, M 30–39, M 40–49, M 50+
ženy: bez omezení

Trasa B
MUŽI JUNIOŘI (2003–2001), ŽENY JUNIORKY (2003–2001),
Ž 18–39, Ž 40–49, Ž 50+
Hobby M (18– 50let), Hobby M50+ (nad 50 let)

Dětské závody
5 – 7let (2013–2011) … 300m (na hřišti)
8 – 10let (2010–2008 … 600m (na hřišti)
11–14let (2007–2004) …1200m (na hřišti)

STARTOVNÉ
Přihlášení do 14.8.2017 – startovné 200,– Kč (+triko v ceně)
po 14.8.2017 – startovné 250,– Kč (bez trika)
Startovné se platí hotově při prezentaci.
Startovné obsahuje startovní číslo, pořadatelskou službu, občerstvení v cíli-1× nápoj+ 1× jídlo

PŘIHLÁŠKY
Na email: cyklodalecin@seznam.cz . Počet startujících omezen!!!!

PROGRAM
Prezentace 8.30–9.30
9:30 – Rozprava pro trasu A a B na Bahnech
10.00 – hromadný start závodu TRASY A
10.05 – hromadný start závodu TRASY B
13.30 Start dětských závodů
14.00 – vyhlášení výsledků. Po vyhlášení přátelské zhodnocení u dobrého občerstvení
Vyhlášeni a oceněni budou první tři závodníci v každé kategorii.

UPOZORNĚNÍ
Závod se jede za neomezeného silničního provozu, ochranná přilba je povinná. Účastníci jedou na své vlastní nebezpečí. Zpáteční trasa je vedena po pravobřežní komunikaci, kde je třeba dbát zvýšené opatrnosti vůči ostatním návštěvníkům. Po pravobřežní komunikaci v nepřehledných místech se držte po pravé straně komunikace. Neodhazujte žádný odpad do volné přírody. Případné odpadky zanechejte v prostoru občerstvovací stanice trasy A.

PARKOVÁNÍ
Dalečín Hřiště

PODĚKOVÁNÍ
Děkujeme všem majitelům pozemků, po kterých trať závodu vede, za souhlas s konáním této akce. Dále děkujeme všem sponzorům a dobrovolným pořadatelům.

.

-------------------------------------------2017----------------------------------------------
.

Bikový HoPáDal zraje
Shodli jsme se, že letošní Áčko v Dalečíně pro nás bylo příjemným překvapením. Po startu trať začíná asi 1/2 kilometrovým nájezdem po cestě a pak už rychle do ostrého stoupání v terénu. Je to široké, přehledné a snadno se dá pohybovat ve startovním poli, které se okamžitě roztrhá. Místní lidé sem navíc chodí povzbudit své borce, takže hned po startu se jede šrot. Další úseky lítají nahoru dolů po lesních cestách a pěšinách, rychlé a místy technické sjezdy střídají strmé výjezdy v malebné krajině Víru. První příležitost trochu se sebrat příchází na 5km v podobě krátké rovinky pravobřežní komunikace a máme tu dominantní stoupák na Karasín. Od záčátku technický výjezd po kamenech se klikatí lesem vzůru a profil trati nabízí jen málo míst, kde by šlo polevit. Z Karasína je nádherný výhled do okolí, jede se přímo kolem rozhledny. Příchází střemhlavý sjezdík členitým lesním terénem a ocitáme se na rychlé šotolinové cestě, která obloukem po vrstevnici obtáčí masiv Přední skály a pak svižně padá dolů k jezeru. Sprint do Dalečína po cyklostezce zakončuje terenní úsek podél Svratky s krátkým trhákem na závěr. Zde se rozhodují osobní souboje ve skupinkách na krátké trase. Je to další z úseků, kde vám místní zvednou tepovku nadoraz, ale do cíle zbývají už jen stovky metrů a chlazené pivo čeká… na ty, co nejedou dlouhou trasu A.
Ve druhé části trasy na severní straně přehrady postupně chladne opojení z rychlosti a začíná opět tvrdá práce. Průměr na úseku jde dolů o 5km/h. Kdo ztratil bidon o nic nepřišel, protože míst, kde by se dalo občerstvit, tam moc není. Na Jedli to v souhrnu dělá přes 300 výškových metrů horkými jižními svahy. Nahoře se jede zvlněnou otevřenou krajinou, místy mimo jakékoliv cesty a pocitově to nejede. Do cíle zbývá pár kilometrů, máme solidní výšku a trasa klesá hravými traily směr Dalečín. Tyto úseky zahřejí u srdce každého, zvlášť ty, co ještě netuší, že zanedlouho budou stoupat na Jedli znovu, tentokrát od západu. Další vydatný krpál a hned dolů. Ke konci to jede lesem a je to tam rozbité. V poslední fázi klesání ještě překvapí ostrá stojka. Tady už schází převody i nápady a řešíme dilema, jestli jít ze sedla nebo z kola. Zbývá poslední úsek lesem a jsme u vody, vidíme precizně upravený sportovní areál Na bahnech s cílovou rovinkou.
Cykloklub Dalečín letos nabídnul atraktivní, vydatný a nadstandardně zajištěný závod v nádherném prostředí Vysočiny se vším, co od MTB můžeme chtít. Večer u piva je na co vzpomínat a i tohle si domácí umí skvěle užít. ( Napsal absolutní vítěz závodu Pavel Holec)
Foto:: "HoPáDal

.

-------------------------------------------2016----------------------------------------------

.

HoPáDal – II.ročník
Horským kolům se v Dalečíně libí, a tak se poslední srpnovou sobotu roku 2016 sešlo na startu II.ročníku HoPáDalu – závodu horských kol celkem 59 závodníků. Zastoupeni byli muži i ženy ve věku od 12 do 60 let. Trať o délce 22 km byla připravena stejně jako v předchozím roce, stejně tak závody opět provázelo nádherné počasí a několik věrných fanoušků. Závod byl odstartován v 10 hodin a již po padesáti minutách do cíle dorazil první závodník. Přestože dalečínští závodníci letos překonali své časy z předchozího roku a na vítězství to opět nestačilo, na stupně vítězů však ano!
Výsledky: Kategorie mládež dívky: 1.Veronika Černá – Bystřice nad Pern., 2. Veronika Zedníková – Dalečín, 3. Patricie Srnská – Polička. Kategorie mládež chlapci: 1. Dominik Zelený – Nové Město na Moravě, 2. Radim Klusák – Dalečín, 3. Marek Polák – Domanín. Kategorie elite: 1. Jiří Dittrich – Sádek, 2.Pavel Smolík – Dalečín, 3. Zbyněk Žižka  – Sádek. Kategorie zkušení: 1. Pavel Holec – Brezina u Křtin, 2.Pavel Zedník – Dalečín, 3. Rostislav Klusák – Dalečín. Kategorie veterán muži: 1.Pavel Herník – Ubušínek, 2. Jiří Bureš – Sádek , 3. František Havliš – Habrůvka.
Za přípravu a pomoc při organizaci závodu děkujeme všem dobrovolníkům a také všem, kdo nám umožnili průjezd po svých pozemcích nebo nás finančně podpořili. Cyklo klub Dalečín

Foto:: Horská kola

.

-------------------------------------------2015----------------------------------------------
.

HoPáDal
Horem pádem Dalečínem je název závodu horských kol, jehož první ročník se uskutečnil v sobotu 29.8.2015. Na startu se sešlo 50 závodníků. Zastoupeny byli muži i ženy ve věku od 13 do 51 let pro které byla připravena trať o délce 22 km. Startovalo se z Bahen v Dalečíně a po kopcích na pravé straně Vírské přehrady se vystoupalo až ke Karasínu odkud již pokračovala trať v méně obtížném terénu po pravobřežní komunikaci zpět do Dalečína. V cíli byli všichni upachtění a upocení ale spokojení s vědomím, že to mají zdárně za sebou. Je pravda, že pro některé byla trať příliš krátká, pro jiné moc kopcovitá, záleží na tom, jak to komu šlapalo, ale nakonec to šlapalo všem a hlavně bez úrazů! Možná i díky velmi dobře připravené trati, na jejímž značení a organizačnímu zajištění v průběhu závodu se podílelo mnoho dobrovolníků především z Dalečína. Za jejich pomoc skládáme velký dík, bez ní by to nešlo. Také děkujeme všem, kdo nám umožnili průjezd po jejich pozemcích a materiálně nebo finančně nás podpořili. Děkuje Cyklo klub Dalečín
Výsledky: Kategorie mládež dívky: 1.Veronika Černá, 2. Hana Černá – obě z Bystřice nad Pern. Kategorie mládež chlapci: 1.Ladislav Klusák – Dalečín, 2.Marek Polák – Domanín, 3.Jiří Hofman – Rovečné. kategorie elite: 1.Petr Vlček – Polička, 2.Pavel Smolík – Dalečín, 3.Štěpán Vlček – Polička. Kategorie zkušení: 1.Vojtěch Hanyk – Sádek, 2.Lukáš Vostrejš – Dalečín, 3.Pavel Zedník – Dalečín. Kategorie veterán ženy: 1.Hana Koutná – Rovečné. Kategorie veterán muži: 1.Pavel Herník – Ubušínek, 2.Otakar Klepárník – Polička, 3.Jiří Dobiáš – Rovečné. Absolutní pořadí: 1. Petr Vlček, 2.Pavel Herník, 3.Pavel Smolík. Je potěšitelné, že se ve startovním poli neztratili borci z Dalečína a v každé obsazené kategorii atakovali stupně vítězů. Podle dojmů závodníků i diváků závody sklidili pochvalu za velmi vydařenou akci, tak snad příští rok v Dalečíně nashledanou. (pk)
Foto:: Horská kola